Kentin ‘Doruktakiler’i ödüllerini törenle aldı

Gazetemiz tarafından her yıl düzenlenen Doruktakiler organizasyonunun 2019 yılı değerlendirmelerinin ödül töreni önceki akşam KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda geçekleştirildi. Törende 23 kategoride başarılı bulunan kişi ve kurumlara ödülleri verildi

Kocaeli Gazetesi’nin her yıl geleneksel olarak tekrarladığı Doruktakiler değerlendirmelerinin 2019 yılı ödül töreni, önceki akşam KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda düzenlendi.Gerçekleşen gece öncesinde davetliler, kokteylde ağırlandı. Kokteylin ardından 23 kategoride daha önce büyük jüri tarafından belirlenen kişi ve kurumlara ödülleri önceki akşam törenle takdim edildi.

PROTOKOL AKIN ETTİ

Ödül törenine katılanlar arasında Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yurt, KOÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Baştürk, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, SP İl Başkanı Zafer Mutlu, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Dr. Kürşat Bal, DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Kocaeli Kahveciler Odası Erdoğan Göçer, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, Kocaeli Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, KSMMMO Başkanı Mustafa Taşpınar, Kocaeli Çölyak Derneği Başkanı Nesrin Atar, Kocaeli Kars İli Derneği Başkanı ve iş adamı Ertekin Akbulak, Kocaeli Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci, Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin, Kültür ve Turizm Uzmanı Adnan Zanburkan, işadamı Sami Pekdemir ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

“İLK GÜNKÜ HEYECANIMIZ SÜRÜYOR”

Berkan Arslan’ın sunuculuğunu yaptığı programın açılışında konuşan Kocaeli Gazetecilik A.Ş. Genel Müdürü Erkan Ünal, “1991 yılında başlattığımız Doruktakiler etkinliğimiz ilk günkü heyecanımızla devam ediyor. Bu zamana kadar çok sayıda insan törende ödüllerini aldı. Bizim çok sevdiğimiz milli bir sporumuz var, o da moral bozmak. Birisi yeni, farklı bir şey yaptığında, başarılar elde ettiğinde negatif cümleler başlıyor. Moral bozmak olan milli sporumuzu biz moral vermek olarak değiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR”

Devamında Ünal, “Bu millete moral, cesaret, gülümsemek ve sımsıkı sarılmak lazım. Pozitif örnekler lazım, dürüstlük ve ezber bozan insan lazım. Çünkü bu millete Doruktakiler lazım.Evet, bizim bu işten maddi bir kazancımız yok.Bu işin manevi kazancı var.En büyük kazancımız aynı havayı soluduğumuz, aynı yerde yaşadığımız hemşerilerimizin gözlerindeki gülümsemedir.‘İyi ki bu kentte yaşıyorum’ dediklerini duymaktır.Atatürk’ün bir sözüyle bitireyim: ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’.Bu gece ödül alan gerçek vatanseverleri saygıyla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.